Archief

Sponsored links
Ultrapak Verpakkingsmachines en -systemenwww.ultrapak.nl
‘Verpakkingenbelasting verdwijnt’
'De omstreden heffing op verpakkingen zal op termijn geheel verdwijnen of veranderen in een extra btw op verpakte producten van ongeveer 0,2 %', meent Marcel Kaal van Environmental Consultant Pincvision. Dat de verpakkingenbelasting niet duurzaam zal blijken heeft volgens Kaal te maken met de milieugrondslag op basis van de hoeveelheid CO2 die per kilogram verpakkingsmateriaal.
Volgens Kaal is de tariefstructuur uiterst gecompliceerd. De branchespecifieke afspraken om dit in soms te vereenvoudigen druisen volgens Kaal in tegen het gelijkheidsbeginsel waar iedere belastingplichtige recht op heeft. 'Bedrijven kunnen gaan kijken bij welke (branche)regeling ze het goedkoopst uit zijn, of zelf een specifieke regeling proberen te treffen', zegt Kaal. 'In deze situatie is het uiteindelijk beter dat alle belastingplichtigen eenzelfde tarief krijgen op basis van 'de gemiddelde verpakking van Nederland'. Dat zou dan neerkomen op een extra btw op verpakte producten van 0,2 %.'
De verpakkingenbelasting in zijn geheel afschaffen, zoals met de vliegtax is gebeurd, lijkt niet waarschijnlijk. Het geld is namelijk al uitgegeven. VROM heeft op basis van de belastinginkomsten al minimaal 511 miljoen euro subsidie toegezegd aan een reeks initiatieven, zoals de Plastic Heroes-campagne.
© www.pincvision.com© VerpakkingsManagement
Nu in VM o.a.
TPM reduceert uitval frisdrankverpakkingen
Drukkerij De Vries Vouwkartonnage kiest voor investeren
Nominaties Gouden Noot 2010
Blader door de nieuwe VM






