
Sponsored links
Campagne Greenpeace tegen Barbie-verpakkingen
Greenpeace start wereldwijd in veertig landen een campagne tegen Mattel, de fabrikant van de Barbiepop.
De verpakkingen waarin de poppen worden verkocht zijn volgens de natuurbeschermers gemaakt van tropisch hardhout, dat rechtstreeks uit het Indonesische regenwoud komt.
In een ludieke toelichting gaat volgens Greenpeace de betrokkenheid van Barbie bij de grootschalige ontbossing in Indonesië Ken te ver. In de campagne heeft Greenpeace hem geconfronteerd met de destructieve activiteiten van Barbie. ‘Na ruim vijftig jaar heeft hij een punt gezet achter de relatie van het glamourstel’.
Greenpeace meldt dat uit eigen onderzoek de directe link van de Barbie verpakking blijkt met de verwoesting van het Indonesische regenwoud. ‘Met forensisch bewijs en met veldonderzoek hebben de onderzoekers duidelijk het karton uit de verpakkingen naar het Indonesische regenwoud weten te traceren. Mattel, de producent van Barbie, koopt namelijk haar verpakkingsmateriaal van het bedrijf Asia Pulp and Paper (APP), onderdeel van de omstreden Sinar Mas Group.’
‘Een reeks bedrijven heeft hun inkopen van APP al stopgezet. De speelgoedsector moet dit voorbeeld volgen en niet langer meewerken aan de verwoesting van kostbaar regenwoud voor wegwerpverpakkingen. Mattel en andere speelgoedproducenten, waaronder Hasbro en Disney, hebben een verantwoordelijkheid om duurzaam te produceren’, stelt Kees Kodde, campagneleider van Greenpeace. ‘APP is slecht nieuws voor de ontwikkeling van Indonesië, dat heb ik met eigen ogen gezien. Het bedrijf houdt geen rekening met de wensen van de lokale bevolking en vernielt regenwouden en veengebieden.”
Nog geen abonnement op Verpakkingsmanagement? Klik hier.
Action Greenpeace against Barbie
Greenpeace starts a worldwide campaign against Mattel, the manufacturer of the Barbie doll.
The package of the doll is according to the organisation made from tropical hardwood which is coming from the indonesian rainforrest. In it’s campaign Barbies friend Ken plays an important role. He ended the relationship because of Barbies irresponsable behaviour.
Greenpeace claims that it’s found evidence that the board of the package comes from the indonesian rainforrest. ‘Mattel buys the packaging material from Asia Pulp and Paper, which destroyes the rainforrest. ‘
© VerpakkingsManagement
Nu in VM o.a.
10 jaar Empack Nederland
Van Kleef kruik: puur Haags
Autopakkersrally
Blader door de nieuwe VM
