ALPLA en NTCP starten pilot voor voedselveilige HDPE-recycling met steun van Nederlands ministerie

ALPLA en NTCP starten pilot voor voedselveilige HDPE-recycling

Verpakkingsproducent ALPLA is samen met het Nederlandse NTCP (National Test Centre Circular Plastics) een vierjarig innovatieproject gestart gericht op het recyclen van HDPE tot voedselveilige toepassingen. Centraal staat een gepatenteerd oplosmiddel-gebaseerd recyclingproces, dat momenteel wordt getest in een pilotfabriek in Heerenveen. Het project ontvangt financiële steun van het Nederlandse Ministerie van Klimaat en Groene Groei.

De nieuwe technologie moet het mogelijk maken om voor het eerst op industriële schaal voedselveilige gerecyclede HDPE (rHDPE) te produceren. Dat zou een belangrijke stap zijn richting de EU-doelstellingen voor 2030, waarbij kunststof verpakkingen een minimaal aandeel gerecycled materiaal moeten bevatten. ALPLA en NTCP verwachten dat de technologie, bij succesvolle validatie, bijdraagt aan de beschikbaarheid van rHDPE voor de FMCG-sector.

 ALPLA_NTCP-1

Het ALPLA en NTCP project team van de solvent-based HDPE recycling in Heerenveen.

ALPLA richt aparte onderneming op

Voor het project heeft ALPLA een aparte recyclingonderneming in Nederland opgericht. Het doel is om via intensieve tests alle processtappen te valideren en goedkeuring te verkrijgen van de Europese voedselveiligheidsautoriteit (EFSA). De pilot moet daarnaast inzichten opleveren voor de opschaling naar industriële productie.

Volgens Michael Heyde, hoofd van de recyclingtechnologie bij ALPLA, ontbreekt het momenteel nog aan gecertificeerde processen voor voedselveilige rHDPE in de EU. Hij noemt de nieuwe technologie een potentiële "game changer". ALPLA beschikt wereldwijd over 14 eigen recyclinglocaties en verwerkt het merendeel van het geproduceerde gerecyclede materiaal in eigen verpakkingsoplossingen.

Martine Brandsma, directeur van NTCP, benadrukt dat de samenwerking aansluit bij de missie van het instituut om technologische innovatie in de kunststofkringloop te versnellen: ‘Nieuwe technologieën zijn nodig om de waardeketen te sluiten en afval te reduceren.’

ALPLA_Michael-Heyde_Martine-Brandsma Michael Heyde, hoofd Technology Recycling Division ALPLA, en Martine Brandsma, CEO NTCP.

Meer artikelen

recent new image
ALPLA en NTCP starten...

Verpakkingsproducent ALPLA is samen met...

Lees meer
recent new image
Corplex sluit de randen...

Corplex heeft een nieuwe technologie...

Lees meer
recent new image
FDA keurt PP-recyclaat...

De Amerikaanse voedsel- en...

Lees meer
recent new image
Poly-clip System...

Poly-clip System presenteert op Fruit...

Lees meer
Image-Jul-30-2024-06-11-03-7865-AM

VM nieuwsbrief

  • Blijf op de hoogte met het laatste nieuws uit de verpakkingsindustrie
  • Techniek, duurzaamheid, design en meer
  • Gratis in jouw inbox