Kotori vertaalt Japanse theeceremonie naar gelaagd verpakkingsconcept

Kotori vertaalt Japanse theeceremonie naar gelaagd verpakkingsconcept

Matchamerk Kotori 小鳥 heeft een ceremoniële geschenkverpakking ontwikkeld waarin Japanse theetradities worden gecombineerd met een minimalistische verpakkingsarchitectuur. De verpakking, ontworpen door prvtlrj, is opgezet rond het principe van Ma, een Japans concept waarbij lege ruimte en rust een belangrijke rol spelen in de compositie.

De primaire verpakking bestaat uit een stijve, mat afgewerkte doos met goudkleurige typografie en een illustratie van een kraanvogel. Volgens de beschrijving van het project is bewust gekozen voor een buitenzijde met weinig grafische en commerciële elementen. Productinformatie en instructies zijn voornamelijk in de binnenverpakking ondergebracht.

Binnenin worden verschillende onderdelen voor de bereiding van matcha gepresenteerd, waaronder een keramische chawan, een bamboe chasen, een chashaku en een cilindervormig blik voor de thee. De componenten liggen in een textiele binnenvoering. Daarmee fungeert de verpakking niet alleen als omverpakking, maar ook als presentatie- en opbergsysteem.

Kotori thee verpakking

Ontdekken van het theeritueel

Een aanvullend onderdeel wordt gevormd door uitvouwbare instructiekaarten van Washi-papier. Deze kaarten zijn met een metalen bevestiging samengebracht en beschrijven stapsgewijs de bereiding van de thee. Volgens de projectomschrijving zijn voor de verpakking onder meer Washi-papier, zijdeachtige bekleding en foliedruk toegepast.

Kotori thee verpakking box

De constructie is ontwikkeld rond het idee dat de gebruiker de verschillende onderdelen van het theeritueel geleidelijk ontdekt. Daarmee sluit het ontwerp aan bij een bredere ontwikkeling binnen premiumverpakkingen, waarbij de presentatie, materiaalbeleving en volgorde van openen nadrukkelijk deel uitmaken van de merkervaring.

Kotori thee zetten

Kotori thee verpakking ring

 

Meer artikelen

recent new image
Kotori vertaalt Japanse...

Matchamerk Kotori 小鳥 heeft een...

Lees meer
recent new image
KFC en ‘Chicken Wine’...

Een afbeelding van twee kippen op een...

Lees meer
recent new image
SOBER verpakt water als...

Verpakkingsontwerper Yash Bhatnagar,...

Lees meer
recent new image
Peppel Design combineert...

Premium Petfood Brands heeft het...

Lees meer
Image-Jul-30-2024-06-11-03-7865-AM

VM nieuwsbrief

  • Blijf op de hoogte met het laatste nieuws uit de verpakkingsindustrie
  • Techniek, duurzaamheid, design en meer
  • Gratis in jouw inbox