Coca-Cola test nieuwe plasticvrije multipackverpakking in Duitsland

Coca-Cola test nieuwe plasticvrije multipackverpakking in Duitsland

Coca-Cola test een concept dat Carlsberg voor zijn bierblikjes toepast. Ze vervangen de plasticfolie rond multipacks door lijmstippen en een kartonnen handgreep. Het nieuwe concept maakt deel uit van een breder aanbod secundaire verpakkingsoplossingen in Europa, waaronder KeelClip, LitePacTop en CanCollar.

Deze nieuwe aanpak is ontwikkeld in samenwerking met de bottelpartner van het bedrijf, Coca-Cola Europacific Partners, als onderdeel van het reduceren van plastic afval en het verbeteren van de recyclebaarheid van verpakkingen.

Het pilotproject wordt uitgevoerd in geselecteerde winkels in Duitsland bij PENNY en heeft als doel de haalbaarheid, de ontvangst door de consument en de verpakkingsprestaties te testen.

 

Coca-Cola Original en Coca-Cola Zero

Het verpakkingsconcept wordt gebruikt voor Coca-Cola Original en Coca-Cola Zero in formaten van 6 x 1,25 liter.

De lijmstippen zijn strategisch geplaatst om de flessen bij elkaar te houden, terwijl een stevige, recyclebare kartonnen handgreep de multipack gemakkelijker te dragen maakt. Coca-Cola zegt dat uitgebreide tests hebben aangetoond dat de lijmstippen veilig zijn voor transport en gebruik in de winkel. De feedback van consumenten in de winkels wordt nauwlettend gevolgd als onderdeel van het pilotproject.

 

Lostrekken of -draaien

De flessen kunnen bij de lijmpunten voorzichtig worden gedraaid of uit elkaar worden getrokken. Tegelijkertijd bieden winkelcommunicatie en eenvoudige grafische instructies op de verpakking hulp en uitleg aan klanten.

Het handvat is gemaakt van recyclebaar karton en kan na verwijdering van de flessen bij het gewone papier/kartonafval. De flessen zelf kunnen net als gewone PET-flessen worden gerecycled.

 

Meer artikelen

recent new image
Coca-Cola test nieuwe...

Coca-Cola test een concept dat...

Lees meer
recent new image
Circulair...

De vraag naar verpakkingen die...

Lees meer
recent new image
Coop verwijdert doppen...

Coop Denemarken gaat vanaf januari 2025...

Lees meer
recent new image
Trivium verlaagt gewicht...

Trivium Packaging heeft voor de Axe...

Lees meer
Image-Jul-30-2024-06-11-03-7865-AM

VM nieuwsbrief

  • Blijf op de hoogte met het laatste nieuws uit de verpakkingsindustrie
  • Techniek, duurzaamheid, design en meer
  • Gratis in jouw inbox