Nieuwe Amcor-dispenser gericht op PPWR en minder productverlies

Nieuwe dispenser gericht op PPWR en minder productverlies

Amcor werkt aan een nieuwe airless dispensing-oplossing voor de cosmetica- en personal care-markt. Het systeem, Magic One, is ontworpen rond een ‘single engine’-concept, waarmee doseervolumes tussen 0,3 ml en 1 ml mogelijk zijn. Deze opzet maakt het eenvoudiger om varianten te ontwikkelen binnen één productlijn, zonder dat voor elke uitvoering afzonderlijke validatietests nodig zijn, meldt het bedrijf.

PPWR

De dispenser is volledig opgebouwd uit polyolefinen en is daarmee geschikt voor recycling in markten waar de juiste infrastructuur aanwezig is. Daarnaast geeft Amcor aan dat het product voldoet aan de eisen van de Europese Packaging and Packaging Waste Regulation (PPWR). De opgegeven restitutiegraad van 96% draagt bij aan het beperken van productverlies, terwijl het totale gewicht tot 9% lager ligt dan vergelijkbare airless systemen van Amcor, zo staat in het persbericht.

Gerecycled materiaal

Verder kan de dispenser worden geproduceerd met gerecycled materiaal uit Amcors CleanStream-technologie. Dit suggereert dat het bedrijf inzet op integratie van post-consumer recyclaat in hoogwaardige verpakkingsoplossingen, al blijven details over het exacte aandeel gerecycled materiaal beperkt.

Tekst gaat verder onder de foto.

Amcor_MagicOne_imageREL_aangepast_VMwebsite

Gebruiksgemak en productbescherming

Naast technische kenmerken richt de ontwikkeling zich op gebruiksgemak en productbescherming. Het systeem moet nauwkeurige dosering mogelijk maken, ongeacht de gebruikspositie, en de formule beschermen tegen luchtinwerking. Uit consumententests blijkt dat met name gebruiksgemak en doseringsprecisie positief worden beoordeeld, aldus Amcor.

Meer artikelen

recent new image
Sherbourne Recycling: Een...

In Coventry staat sinds 2023 een van de...

Lees meer
recent new image
Smilde Foods introduceert...

Smilde Foods heeft een nieuwe...

Lees meer
recent new image
Morssinkhof: de praktijk...

Wat gebeurt er met een shampoofles of...

Lees meer
recent new image
The LCA Center:...

The LCA Center meldt een groeiende...

Lees meer
Image-Jul-30-2024-06-11-03-7865-AM

VM nieuwsbrief

  • Blijf op de hoogte met het laatste nieuws uit de verpakkingsindustrie
  • Techniek, duurzaamheid, design en meer
  • Gratis in jouw inbox