90 jaar Kornelis: familiebedrijf kijkt vooruit vanuit stevige basis

90 jaar Kornelis: familiebedrijf kijkt vooruit vanuit stevige basis

Negentig jaar na de oprichting kijkt Kornelis Caps & Closures terug op een geschiedenis waarin ondernemerschap, familie en langetermijnkeuzes steeds terugkeren. Tijdens de jubileumviering in Steenwijk stonden niet alleen de geschiedenis en groei van het bedrijf centraal, maar vooral ook de mensen achter het succes. Tussen de toespraken door zorgde een optreden van cabaretgroep Mier voor een luchtige noot tijdens de avond.

Directeur Gerben de Boer gebruikte zijn toespraak om medewerkers, klanten en leveranciers te bedanken. 'Jullie houden ons scherp en dagen ons uit samen te groeien', zei hij. Tegelijk schetste hij de uitdagingen waar de onderneming voor staat. Duurzaamheid, strengere wetgeving, arbeidsmarktkrapte en netcongestie vragen volgens hem om een organisatie die 'wendbaar, innovatief, efficiënt en toekomstbestendig' blijft. Groei heeft volgens hem alleen waarde als mensen daarin mee kunnen bewegen.

Tekst gaat verder onder de foto.

Kornelis.3_90Jaar_GM

De kapitein, de schaker en de architect

Een terugkerend thema tijdens de avond was de ontwikkeling van het bedrijf door de generaties heen. Ytsen de Groot beschreef drie directeuren aan de hand van metaforen. Oprichter Jelte Kornelis noemde hij “de kapitein”, die het bedrijf vanaf 1936 koers gaf. Zijn opvolger Wieberen Kornelis werd omschreven als “de schaker”, een directeur die kansen zag, risico’s afwoog en anticyclisch durfde te investeren. Huidig directeur Gerben de Boer kreeg de typering “de architect”, iemand die bouwt aan een toekomstbestendige organisatie.

3 generaties

Ook Jelle Kornelis, vertegenwoordiger van de derde generatie, keek terug op de geschiedenis van het familiebedrijf. Volgens hem overleef je negentig jaar niet op geluk alleen. 'Daar zit drie generaties liefde en lef in en vooral heel veel mensen.'

Hij haalde herinneringen op aan zijn vader, die investeerde wanneer anderen juist afwachtten. 'Op het moment dat de markt een pas op de plaats maakte, investeerde hij juist.' Volgens Kornelis legde dat de basis voor verdere groei en modernisering.

Hollywoodfilms

Burgemeester Erik de Groot benadrukte de betekenis van Kornelis voor Steenwijk en de regio. Hij wees op de betrokkenheid bij lokale initiatieven en de maatschappelijke rol van het bedrijf. Tegelijk noemde hij de internationale reikwijdte van de producten, die uiteenloopt van Stratego-speelstukken en Maggi-verpakkingen tot toepassingen die zelfs zichtbaar waren in Hollywoodfilms.

'Liefde voor de dop'

Ytsen de Groot sloot de avond af met een beschrijving van de cultuur binnen Kornelis: saamhorigheid, een praktische instelling en een gedeelde betrokkenheid bij het product. 'Maar bovenal hebben wij allemaal liefde voor de dop.' Daarmee vatte hij misschien wel de rode draad van negentig jaar Kornelis samen.

Kornelis.2_90Jaar_GM

 

Meer artikelen

recent new image
90 jaar Kornelis:...

Negentig jaar na de oprichting kijkt...

Lees meer
recent new image
Pieter Groeneveld: 'We...

Een jaar geleden stapte Pieter...

Lees meer
recent new image
Saica neemt THIMM over en...

Saica Group neemt de Duitse...

Lees meer
recent new image
Hassink investeert in...

Hassink Verpakkingsdrukwerk heeft een...

Lees meer
Image-Jul-30-2024-06-11-03-7865-AM

VM nieuwsbrief

  • Blijf op de hoogte met het laatste nieuws uit de verpakkingsindustrie
  • Techniek, duurzaamheid, design en meer
  • Gratis in jouw inbox