AI en geurcartridges komen samen in bekroond verpakkingsconcept van Berlin Packaging en ININUM

AI en geurcartridges komen samen in bekroond verpakkingsconcept

Berlin Packaging en het Sloveense beauty-techbedrijf ININUM hebben een Formes de Luxe Award 2026 ontvangen voor een slim geurapparaat met verwisselbare cartridges en digitale functies. ININUM ontwikkelt technologie waarmee gebruikers zelf geurcombinaties kunnen samenstellen. Het systeem won in de categorie Beauty Tech. De prijs werd op 28 september uitgereikt tijdens Luxe Pack Monaco.

Met het apparaat kunnen verschillende geuren worden samengesteld door geurcartridges met elkaar te combineren. De cilindervormige dispenser herkent de verwisselbare geurcartridges via NFC (Near Field Communication). Via Bluetooth maakt het apparaat verbinding met een app, waarin gebruikers geurprofielen kunnen samenstellen en bewaren. Volgens de ontwikkelaars wordt AI gebruikt om voorstellen voor geurcombinaties te doen.

De cartridges zijn verwisselbaar. Een gebruiker kan daardoor andere geuren plaatsen zonder het apparaat zelf te vervangen. Berlin Packaging en ININUM geven aan dat de cartridges recyclebaar zijn, maar verstrekken in het persbericht geen informatie over de gebruikte materialen of de manier waarop de cartridges kunnen worden gerecycled.

Tekst gaat verder onder de foto.

BerlinPackaging_Ininum.2

Verpakking en digitale techniek

Berlin Packaging werkte samen met ININUM aan de ontwikkeling van het apparaat. Ook Studio One Eleven, de ontwerp- en innovatietak van de verpakkingsproducent, was daarbij betrokken.

Voor de verpakkingsindustrie is vooral de combinatie van de fysieke cartridge en digitale identificatie interessant. NFC zorgt ervoor dat het apparaat de geplaatste geurcartridge kan herkennen, terwijl de app wordt gebruikt voor het samenstellen en opslaan van persoonlijke geurprofielen. De AI-functie komt daar bovenop en geeft volgens de ontwikkelaars aanbevelingen voor geurcombinaties.

Ontwikkelingen binnen luxe verpakkingen

De Formes de Luxe Awards worden jaarlijks uitgereikt aan ontwikkelingen binnen luxe verpakkingen. Een vakjury beoordeelt de inzendingen onder meer op innovatie, technische productie-uitdagingen, kwaliteit, vormgeving en duurzaamheid. ININUM werd dit jaar bekroond in Beauty Tech, een van de 24 categorieën.

Meer artikelen

recent new image
AI en geurcartridges...

Berlin Packaging en het Sloveense...

Lees meer
recent new image
PPWR: papier of...

Nu de Europese verpakkingsverordening...

Lees meer
recent new image
Luxe verpakkingen: de...

Bij luxe verpakkingen zijn naast het...

Lees meer
recent new image
Aanbod gebruikte...

Multivac beschikt over een aanbod van...

Lees meer
Image-Jul-30-2024-06-11-03-7865-AM

VM nieuwsbrief

  • Blijf op de hoogte met het laatste nieuws uit de verpakkingsindustrie
  • Techniek, duurzaamheid, design en meer
  • Gratis in jouw inbox