Erkende-Keurder certificaat voor Wipotec

Wipotec en dochteronderneming Wipotec-OCS, gevestigd in Kaiserslautern, Duitsland, brengen weeginstrumenten op de markt die in de Europese Unie mogen worden gebruikt voor toepassingen voor handelsdoeleinden. Hoewel het op de markt brengen van meetinstrumenten uniform is geregeld via de Measuring Instruments Directive richtlijn, is latere herkeuring onderworpen aan nationale regelgeving.

In Duitsland moeten automatische controlewegers eenmaal per jaar worden gekeurd door het bevoegde gewichts- en meetkantoor. In Nederland zijn andere voorschriften van toepassing. Na het op de markt brengen bestaat er geen periodieke keuring van weeginstrumenten voor handelsdoeleinden; dit gebeurt alleen als dat nodig is, zoals na een reparatie.

Op grond van artikel 11 van de Nederlandse metrologiewet kunnen fabrikanten van weeginstrumenten zich laten certificeren voor het uitvoeren van herkeur in Nederland. De Duitse ondernemingen, met een filiaal in Almere, hebben nu deze certificering ontvangen.

De certificering betekent dat automatische Wipotec-OCS-weegschalen nu opnieuw kunnen worden gekeurd in het kader van de Nederlandse metrologiewet door de eigen geautoriseerde servicemedewerkers, stelt Wipotec.

www.wipotec-ocs.com

Meer artikelen

recent new image
Overname brengt twee...

BODE Freight Protection heeft INDUPAK...

Lees meer
recent new image
Nieuwe airless dispenser...

Amcor presenteert op 16 en 17 september...

Lees meer
recent new image
Zo ontstaat meer grip op...

Van zelfklevende etiketten en folie op...

Lees meer
recent new image
FroQ introduceert...

FroQ, in 2006 opgericht in Utrecht als...

Lees meer
Image-Jul-30-2024-06-11-03-7865-AM

VM nieuwsbrief

  • Blijf op de hoogte met het laatste nieuws uit de verpakkingsindustrie
  • Techniek, duurzaamheid, design en meer
  • Gratis in jouw inbox