ALPLA en CCL Label brengen stapelbare PET-can op de markt

ALPLA en CCL Label brengen stapelbare PET-can op de markt

ALPLA en CCL Label hebben gezamenlijk een stapelbare PET-verpakking van 0,33 liter ontwikkeld die qua vorm aansluit bij een traditioneel drankblik. De verpakking bestaat uit een transparante PET-container, een hersluitbare tethered cap en een full-body krimpsleeve van polyolefine. Volgens de bedrijven kan de oplossing op bestaande PET-vullijnen worden verwerkt en is geen coating aan de binnenzijde nodig.

De ontwikkeling wordt door de bedrijven gepositioneerd als alternatief voor aluminium drankblikjes. Voor de decoratie levert CCL Label een EcoFloat-krimpsleeve, die na het vullen wordt aangebracht. Hierdoor kunnen dezelfde PET-verpakkingen met verschillende sleeves worden gecombineerd. De sleeve kan onder meer worden uitgevoerd met een metallic uitstraling.

EcoFloat-technologie

Bij de recycling moeten PET en sleeve van elkaar worden gescheiden. De EcoFloat-technologie is daarvoor gebaseerd op polyolefine met een lagere dichtheid dan PET. Na vermaling kan het materiaal via dichtheidsscheiding van de PET-vlokken worden verwijderd. De European PET Bottle Platform (EPBP) beoordeelde EcoFloat al in 2020 en concludeerde dat de technologie onder bepaalde voorwaarden geen negatieve invloed heeft op bestaande Europese PET-recyclingprocessen.

ALPLA meldt daarnaast dat de container ook uit gerecycled PET kan worden geproduceerd. De tethered cap maakt de verpakking hersluitbaar en blijft na opening aan de verpakking bevestigd. Volgens de producent beperkt de sluiting bovendien het binnendringen van verontreinigingen en insecten nadat de verpakking is geopend.

Alpla CCL label 2

Bisfenol A in verpakkinjgen

De introductie valt samen met aangescherpte Europese regels voor bisfenol A (BPA) in voedselcontactmaterialen. Verordening (EU) 2024/3190 verbiedt in beginsel het gebruik van BPA in de betreffende voedselcontactmaterialen. Voor veel bestaande eenmalige verpakkingen liep de overgangstermijn tot 20 juli 2026, waarbij voor enkele toepassingen langere uitzonderingen gelden.

De PET-verpakking is volgens ALPLA en CCL Label inmiddels beschikbaar voor toepassing door drankproducenten.

 

Meer artikelen

recent new image
ALPLA en CCL Label...

ALPLA en CCL Label hebben gezamenlijk...

Lees meer
recent new image
Zelfkoelend drankblik van...

deltaH Innovations presenteert tijdens...

Lees meer
recent new image
Cameragebaseerde...

SICK, fabrikant van industriële...

Lees meer
recent new image
Hologram koppelt...

Kurz Scribos heeft voor de gelimiteerde...

Lees meer
Image-Jul-30-2024-06-11-03-7865-AM

VM nieuwsbrief

  • Blijf op de hoogte met het laatste nieuws uit de verpakkingsindustrie
  • Techniek, duurzaamheid, design en meer
  • Gratis in jouw inbox