Flint Group introduceert nieuwe UV-inkt voor voedselverpakkingen

Flint Group introduceert nieuwe UV-inkt voor voedselverpakkingen

Flint Group heeft Flexocure LEAP ontwikkeld, een nieuwe UV-inkt voor flexodruk die het risico op migratie van fotoinitiatoren in voedselverpakkingen sterk vermindert. Volgens het bedrijf is dit een belangrijke stap in de ontwikkeling van veilige en toekomstbestendige drukinkten voor materialen die met voedsel in contact komen.

Flexocure LEAP is gebaseerd op een volledig nieuw harsysteem dat fotoinitiatoren stabiliseert en zo migratie naar voedsel voorkomt. Deze technologie draagt bij aan het voldoen aan de steeds strenger wordende regelgeving voor verpakkingen en beschermt de integriteit van het bedrukte materiaal, aldus het bedrijf.

 

Minder dan één procent fotoinitiatoren in UV-inkt

De inkt bevat minder dan één procent fotoinitiatoren, terwijl een traditionele UV-inkt normaal gesproken ongeveer twintig procent bevat. De kleine hoeveelheid die nog aanwezig is, is bovendien chemisch gebonden aan het acrylbindmiddel, waardoor migratie wordt voorkomen. Daarmee voldoet de inkt ruimschoots aan de eisen van de Duitse Inktverordening, die het gebruik van drukinkten en lakken op voedselcontactmaterialen reguleert.

 

Inkt voorkomt migratieproblemen aldus Flint Group

Hoewel de inkt niet bedoeld is voor direct contact met voedsel, voorkomt ze migratieproblemen bij toepassingen zoals yoghurtdeksels. Flexocure LEAP is geschikt voor persen met kwikuitharding en kan ook bij moeilijk te bedrukken materialen zoals polyethyleen goede hechting en kleurkracht realiseren.

Flint Group ziet de nieuwe inkt als een belangrijke innovatie voor de sector. Het bedrijf investeert in onderzoek en ontwikkeling om drukkerijen en merkeigenaren te ondersteunen bij het voldoen aan toekomstige regelgeving en het handhaven van productveiligheid.

Meer artikelen

recent new image
Flint Group introduceert...

Flint Group heeft Flexocure LEAP...

Lees meer
recent new image
2D-codes in de praktijk:...

De aandacht voor 2D-codes groeit sterk...

Lees meer
recent new image
'PPWR vraagt om...

De druk op bedrijven om verpakkingsdata...

Lees meer
recent new image
Hotmelt slim toegepast:...

Bij het opzetten van een nieuwe...

Lees meer
Image-Jul-30-2024-06-11-03-7865-AM

VM nieuwsbrief

  • Blijf op de hoogte met het laatste nieuws uit de verpakkingsindustrie
  • Techniek, duurzaamheid, design en meer
  • Gratis in jouw inbox