Polmlek introduceert aseptische pouchlijn voor zuivelproducten en desserts

Polmlek introduceert aseptische IMA pouchlijn voor zuivelproducten

De Poolse zuivelproducent Polmlek heeft recent een nieuwe aseptische verpakkingslijn in gebruik genomen voor het vullen van zuivelproducten en desserts in spout-pouches. Voor deze uitbreiding maakt het bedrijf gebruik van de Ermetika Aseptic EAS240, een roterende vulmachine van IMA Fillshape. Deze installatie stelt Polmlek in staat om zowel ESL- (Extended Shelf Life) als volledig aseptische producten te produceren in voorgevormde pouches met drinktuit.

De keuze voor deze verpakkingsvorm sluit aan bij de toenemende vraag naar gebruiksvriendelijke en efficiënte verpakkingen binnen de zuivelsector. Volgens het bedrijf biedt de pouch voordelen op het gebied van logistiek en consumentenpraktijk, zoals eenvoudige hantering en ruimtebesparing ten opzichte van traditionele bekers.

240 pouches per minuut

De Ermetika Aseptic EAS240 verwerkt tot 240 pouches per minuut en is geschikt voor zowel producten met hoge als lage zuurgraad. De machine maakt gebruik van VHP (Vaporized Hydrogen Peroxide) voor zowel interne als externe sterilisatie van de verpakkingen en doppen. Alle handelingen, waaronder vullen en afdichten, vinden plaats in een steriele isolatorruimte. Daarnaast is de machine uitgerust met aparte skids voor de voorbereiding van reinigings- en sterilisatiemiddelen (CIP-COP en SIP-SOP).

Pomlek Nut & Chocolate en Pomlek Poezja

De nieuwe pouchlijn wordt ingezet voor onder meer Pomlek Homogenized cheese strawberry, Pomlek Prebiotic op aardbei en desserts zoals Pomlek Nut & Chocolate en Pomlek Poezja LUX aardbeidessert. De verpakkingsoplossing maakt distributie mogelijk via zowel gekoelde ketens (tot 60 dagen houdbaarheid) als kamertemperatuur (6 tot 12 maanden houdbaarheid), afhankelijk van de gekozen vulmodus.
De producten zijn gericht op diverse consumptiemomenten buiten de deur, waaronder horeca, vervoer en on-the-go situaties.

IMA Fillshape - ribbon cutting

 

Meer artikelen

recent new image
Polmlek introduceert...

De Poolse zuivelproducent Polmlek heeft...

Lees meer
recent new image
Tetra Pak introduceert...

Tetra Pak en de Spaanse...

Lees meer
recent new image
Manter verpakkingsmachine...

Manter heeft een nieuwe...

Lees meer
recent new image
2D-codes op verpakkingen:...

Decennialang wordt productinformatie op...

Lees meer
Image-Jul-30-2024-06-11-03-7865-AM

VM nieuwsbrief

  • Blijf op de hoogte met het laatste nieuws uit de verpakkingsindustrie
  • Techniek, duurzaamheid, design en meer
  • Gratis in jouw inbox