Tramper Technology presenteert tijdens Empack Gorinchem 2026 de S-340 traysealer, een instapmodel binnen het assortiment van de machinebouwer. De machine is uitgerust met een hygiënisch walking beam-transportsysteem en is ontwikkeld voor het verpakken van verse levensmiddelen onder MAP-condities (Modified Atmosphere Packaging).
De S-340 is geschikt voor uiteenlopende traymaterialen, waaronder kunststof, aluminium en karton. Daarnaast ondersteunt de machine verschillende typen sealfolie, zoals bedrukte, onbedrukte en geperforeerde varianten. Daarmee richt de traysealer zich op producenten die flexibiliteit zoeken in verpakkingsformaten en -materialen.
Volgens Tramper Technology behaalt de machine een capaciteit tot 18 cycli per minuut. De standaard servogestuurde aandrijvingen maken een nauwkeurige afstelling mogelijk en dragen bij aan een consistente sealdruk. Dit moet resulteren in stabiele verpakkingskwaliteit bij wisselende product- of trayconfiguraties. Het energieverbruik blijft volgens de fabrikant beperkt, mede doordat waterkoeling niet noodzakelijk is. Een instelbaar koppel en een geïntegreerd foliebuffersysteem moeten foliebreuk helpen voorkomen, meldt Tramper Technology in een persbericht.
Met de introductie van de S-340 lijkt Tramper in te spelen op de vraag naar toegankelijke, maar technisch volwaardige traysealoplossingen voor kleine tot middelgrote productielijnen. De focus ligt daarbij op hygiëne, procescontrole en materiaalflexibiliteit.