Nieuwe verpakking HEINZ speelt in op gebruiksfrustraties

Nieuwe verpakking HEINZ speelt in op gebruiksfrustraties

HEINZ brengt een nieuw verpakkingsconcept op de markt dat inspeelt op het gemak van consumenten die friet met ketchup onderweg willen eten. De HEINZ Dipper is een frietbakje met een geïntegreerd sausvakje, speciaal ontworpen om morsvrij te kunnen dippen tijdens het lopen, rijden of onderweg zijn. De introductie vindt plaats in elf landen, waaronder de Verenigde Staten, Duitsland, Italië, China en Canada.

 

Volgens HEINZ is het ontwerp gebaseerd op herkenbare gebruiksproblemen. Veel consumenten blijken onderweg moeite te hebben met het hanteren van sauszakjes of het balanceren van bakjes. Uit onderzoek uitgevoerd door Talker Research (*) in opdracht van HEINZ blijkt dat 70% van de respondenten weleens ketchup heeft gemorst bij het dippen onderweg, terwijl 80% aangeeft weleens helemaal van saus af te zien vanwege het gebrek aan geschikte verpakkingsopties.

Nieuwe verpakking

Met de HEINZ Dipper wil het merk inspelen op het groeiende aantal eetmomenten buiten de deur. Volgens Nina Patel, Vice President Global Heinz Brand, moet de nieuwe verpakking tegemoetkomen aan de behoeften van consumenten die onderweg eten – in de auto, bij sportevenementen of via drive-thru's.

Opstap naar bredere toepassing

De verpakking wordt voorlopig getest op meer dan twintig locaties, waaronder restaurants en sportstadions in elf landen. HEINZ ziet de lancering als een mogelijke opstap naar bredere toepassing binnen de zogeheten ‘Away from Home’-strategie van het merk, waarmee het zich richt op foodservicekanalen buiten de retail.

Copyrightfoto: Heinz.


* Talker Research, enquête onder 1.000 Amerikanen en 1.000 Canadezen, uitgevoerd in opdracht van HEINZ van 4 t/m 8 december 2025.

Meer artikelen

recent new image
PPWR: bedrijven kunnen nu...

De urgentie van de PPWR wordt steeds...

Lees meer
recent new image
GREENOVATIONS 2026:...

GREENOVATIONS 2026 brengt op dinsdag 23...

Lees meer
recent new image
Ardagh Glass produceert...

Drankenproducent Jägermeister laat een...

Lees meer
recent new image
Noriware ontwikkelt...

De Zwitserse startup Noriware werkt aan...

Lees meer
Image-Jul-30-2024-06-11-03-7865-AM

VM nieuwsbrief

  • Blijf op de hoogte met het laatste nieuws uit de verpakkingsindustrie
  • Techniek, duurzaamheid, design en meer
  • Gratis in jouw inbox