In de podcast PakPraat spreken hosts Ariane van Mancius en Emmilie Kuks met Groot over zijn methode, zijn bevindingen en de rol van verpakkingsdesign bij het terugdringen van zwerfafval.
Data als wapen
‘Ik heb heel lang handmatig toegevoegd wat het was, waar het van gemaakt was, welk merk het was’, zegt Groot. ‘Maar ik had zoveel foto’s dat ik daar een AI-module mee heb getraind.’ Tegenwoordig gooit hij de foto’s die hij of anderen maken door die module. De data landen automatisch in zijn database. Op basis van die database maakt hij analyses voor overheden, gemeenten en bedrijven. De database heeft al één concreet beleidsresultaat opgeleverd. In zijn eerste onderzoek uit 2016 bestond 40 procent van het zwerfafval, gemeten naar volume en gewicht, uit blikjes en flesjes. Ondanks campagnes en bewustwordingsacties nam dat aantal niet af, maar toe. Groot kon dat aantonen. Zijn data werden meegenomen in de halfjaarrapportages van Rijkswaterstaat.
Mede op basis van zijn cijfers viel het besluit: er komt statiegeld. Het effect is meetbaar. ‘Ik vind 80 procent minder blikjes en flesjes’, zegt Groot.
Nieuw probleem
Tegelijk neemt hij een verschuiving waar. Andere drankverpakkingen zijn juist meer gaan opduiken, drinkzakken, zoals Capri Sun en Breaker, maar ook grotere drankkartons. Het aantal drinkzakken dat hij vindt, is verdubbeld. ‘Het is een totaal overbodige verpakking’, zegt Groot. ‘Want dat kun je ook uit een flesje drinken, met statiegeld erop.’
De drankkartons vormen een apart probleem. Die zitten niet in het statiegeldsysteem. En het formaat wordt in de huidige registraties niet eens bijgehouden. ‘De overheid legt alleen vast of het een drankkarton is of niet, niet welk formaat’, zegt Groot. Zonder die data zijn trends niet te zien. Hij werkt samen met andere zwerfafvalrapers om dat alsnog zichtbaar te maken, richting politiek.
Zuivelverpakkingen volgen hetzelfde patroon. Die vallen ook buiten statiegeld. Groot vindt 30 procent meer van die verpakkingen dan in 2021. ‘In Duitsland zit zuivelverpakking gewoon in het statiegeldsysteem’, zegt hij.
Tekst gaat verder onder de foto.

Dirk Groot aan het werk.