Stefan Hermsen: ‘Leren is leuk. Voor de cursisten en voor mij’

Stefan Hermsen Leren is leuk. Voor de cursisten en voor mij

De column 'De dag van ...' wordt verzorgd door de Verenging Nederlandse Verpakkingskundigen (VNV). Deze column is van Stefan Hermsen.

Packademy is een initiatief van GetPact. Als GetPact kregen we vaak allerhande vragen van klanten of we signaleerden zelf verbeterpunten binnen bedrijven. Met ons kenniscentrum Packademy hebben we tijd vrijgemaakt om die vragen te beantwoorden. Dat doen we het liefst in de vorm van trainingen. We richten ons ook op de groep die niet primair met de verpakkingen zelf bezig is, zoals marketeers en product owners. We geloven dat mensen beter zelf aan de slag kunnen met vraagstukken dan dat we het in de vorm van consultancy voor ze oplossen. Zo profiteert de hele keten. Ook de stakeholders van de cursisten, zoals klanten en toeleveranciers. Voor ik bij Packademy begon, was ik verantwoordelijk voor de specialisatie Packaging & Design aan de HAS green academy.

Stefan Hermsen, De dag van (4)

8:30 Toeristische rit

De dag begint met een wandeling naar het metrostation bij de RAI in Amsterdam. Het is maar een paar haltes en een korte wandeling naar kantoor. Door de mix aan toeristen en forenzen van allerhande nationaliteiten voelt het ritje altijd als een minivakantie.

9:00 Barista

We houden ‘in the office’ van goede koffie. Welke boon, maal- en zetmethode de beste is, blijft een voortdurend onderzoek in de ochtend. Intussen bespreken losjes wat er voor iedereen die dag op de agenda staat en of er nog bezoekers komen bijvoorbeeld.

Stefan Hermsen, De dag van (1)

9:30 Communicatie

Packademy is nog relatief nieuw, dus samen met communicatiemanager Machteld spar ik geregeld over hoe we ervoor kunnen zorgen dat al onze doelgroepen ons zo goed mogelijk weten te vinden.

10:45 Info-bulletin QR-code

Soms maak ik als antwoord op een vraag van een klant korte info-bulletins. Daarin probeer ik op een toegankelijke, visuele manier antwoord te geven. Deze ochtend beantwoord ik een vraag over de QR-code. Uit alle informatie die daarover te vinden is, destilleer ik een two-pager. AI is daarbij maar beperkt handig. Vooralsnog blijkt nog steeds dat als het op precies de juiste informatie aankomt, AI er vaak net naast zit of het oplepelt in een onbegrijpelijke woordsalade.

12:00 Lunch

De omschrijving lunch in de kantine doet echt tekort aan de werkelijk heerlijke, verrassende lunchbowls die chef Nini ons elke dag weer voorzet. Zij verzorgt ook de catering voor onze in-house trainingen. Dan halen de cursisten vaak hun telefoon tevoorschijn voor een Instagram-moment.

Stefan Hermsen, De dag van (2)

15:30 Training voorbereiden

Na het afronden van het info-bulletin, werk ik verder aan een heel leuk project voor Verpact rondom de PPWR (daar horen jullie hopelijk snel meer over). Ook besteed ik wat tijd aan de voorbereidingen van een training later deze week. Een training bij ons moet niet alleen leerzaam zijn, maar ook leuk. De sfeer, de ruimte, de catering: alles moet kloppen. Dus naast lesmateriaal checken en met gastdocenten afstemmen, ben ik ook bezig met het inrichten van onze ruimte en de catering. Ik heb er zin in! Kennis delen vind ik nog altijd heel leuk om te doen. De interactie en vragen van cursisten maken het elke keer weer anders en daar leer ik zelf ook weer van!

 

Stefan Hermsen

Bedrijf: Packademy

Plaats: Amsterdam

Functie: Trainer

Opleiding: Bachelor vormgeving & design, NVC OVK2

Hobby’s: Toerist in eigen stad. Concertgebouw. Theater. Musea. Restaurant. Café. Door de stad slenteren. Fietsen. Varen. Lezen.

Meer artikelen

recent new image
Stefan Hermsen Leren is...

De column 'De dag van ...' wordt...

Lees meer
recent new image
Alex Hanhues: ‘Impact...

De column 'De dag van ...' wordt...

Lees meer
recent new image
PPWR: goed plan, slecht...

Deze maand geeft Bart van Groningen,...

Lees meer
recent new image
Wetenschappelijk verpakt:...

Roland ten Klooster is...

Lees meer
Image-Jul-30-2024-06-11-03-7865-AM

VM nieuwsbrief

  • Blijf op de hoogte met het laatste nieuws uit de verpakkingsindustrie
  • Techniek, duurzaamheid, design en meer
  • Gratis in jouw inbox