Paardekooper Packaging al zes maanden actief na doorstart
marktnieuws |
VerpakkingsManagement |
maart 23, 2026
Zes maanden na het faillissement van Koninklijke Paardekooper Group en de daaropvolgende doorstart onder OptiGroup is Paardekooper Packaging inmiddels zes maanden actief. Het bedrijf, dat verdergaat binnen de Europese distributeur, richt zich op leveringen en het onderhouden van klant- en leveranciersrelaties.
Na het faillissement, waarbij circa 700 medewerkers betrokken waren, werd een groot deel van de activiteiten overgenomen door OptiGroup. Onder de nieuwe structuur bleven onder meer de retail-, foodservice- en industriële verpakkingsactiviteiten behouden, evenals het LCA centre en internationale vestigingen. Meer dan 100 medewerkers maakten de overstap naar de nieuwe organisatie.
Bestaande klanten en logistieke stromen
In de eerste maanden na de doorstart lag de focus op het hervatten van leveringen en het beperken van marktonrust. Daarbij ging het om het bedienen van bestaande klanten en het herstellen van logistieke stromen.
Verpakkingsoplossingen
Inmiddels meldt Paardekooper Packaging dat het met circa 90 medewerkers weer operationeel is. Leveringszekerheid staat centraal, met verpakkingsoplossingen dat grotendeels direct uit voorraad beschikbaar is via zowel saleskanalen als de webshop. Daarbij wordt gebruikgemaakt van het bredere netwerk van OptiGroup, dat in Nederland actief is via onder meer TPC, Koemans en Moonen Packaging.